Tandem 650W Abs Hair Dryer
Product not available
Non Returnable
Quality Assurance
In case of any quality issue, applicable warranty policy applies.
SPECIFICATIONS
| Colour: | Lavender |
| Material: | ABS |
| Item Dimensions: | 11.4 X 7.6 X 17.7cm |
| Warranty period: | 3 Year |
| Key features: | Easy-To-Store Foldable DesignSpecially Designed Nozzle For Better Air FlowTwo-Speed Setting |
| Sales package content: | 1 |
| Weight: | 250g |
| Wattage: | 650W |
| Voltage: | 220-240V |
| Cord length: | 1.6 mtr |
| Country of origin: | China |
| Product ID: | 1265009120 |
| Brand owner: | Vishal Mega Mart pvt. ltd., Plot No. 184, Fifth Floor, Platinum Tower, Udyog Vihar, Phase-1,Gurugram, Haryana – 122016, India |
| Importer details: | Classic Imports Pvt Ltd |
Login