Tandem 1.8L Rice Cooker
Product not available
Non Returnable
Quality Assurance
In case of any quality issue, applicable warranty policy applies.
SPECIFICATIONS
| Colour: | White |
| Material: | Aluminium |
| Capacity: | 1.8L |
| Item Dimensions: | 29.5 X 29.5 X 31cm (Box dimensions) |
| Warranty period: | 2 Year |
| Key features: | All-Round Performance: Thanks To Its Ability To Cook A Range Of Dishes, Not Just Rice. || Smart Appliance: Sleek Control Panel As Well As Auto Cutt-Off And Keep Warm Functions. || Easy To Use: With Convenient Handle, Detachable Power Cord, Rice Paddle, Measuring Cup, Condensation Cup And Steamer Basket. |
| No. of units: | 1 |
| Wattage: | 700W |
| Voltage: | 230V |
| Cord length: | 1.5 mtr |
| Country of origin: | India |
| Product ID: | 1265009411 |
| Manufacturer details: |
Classic Imports Pvt Ltd
|
| Brand owner: | Vishal Mega Mart pvt. ltd., Plot No. 184, Fifth Floor, Platinum Tower, Udyog Vihar, Phase-1,Gurugram, Haryana – 122016, India |
Login