Tandem Mixer Grinder
Product not available
Non Returnable
Quality Assurance
In case of any quality issue, applicable warranty policy applies.
SPECIFICATIONS
| Material: | ABS and Steel |
| Capacity: | Chutney Jar: 400ml| Multipurpose Jar: 1.2L |
| Item Dimensions: | 31.5 X 21.5 X 23cm |
| Warranty period: | 3 Year |
| Key features: | Extra Convenience : 3 Different Speed Setting With An Incher Setting. | Extra Safety : Stable Abs Body, Overload Protection, Anti-Slip Feet. | Lower Power Bills : With A Compact 450W Motor That Doesn'T Compromise On Perfromance | Stainless Steel Jars |
| Weight: | 1.9Kg |
| Safety mark: | ISI |
| Wattage: | 450W |
| Voltage: | 220-240V |
| Cord length: | 1.2 mtr |
| Country of origin: | India |
| Product ID: | 1265008922 |
| Manufacturer details: |
Sp3-871 , Industrial Area Pathredi,Alwar Sonipat,Haryana
|
| Brand owner: | Vishal Mega Mart pvt. ltd., Plot No. 184, Fifth Floor, Platinum Tower, Udyog Vihar, Phase-1,Gurugram, Haryana – 122016, India |
Login