Tandem 500W Mixer Grinder
Product not available
Non Returnable
Quality Assurance
In case of any quality issue, applicable warranty policy applies.
SPECIFICATIONS
| Colour: | Black |
| Material: | ABS |
| Capacity: | 500ml |
| Item Dimensions: | 28.5 X 17.5 X 23.5cm |
| Warranty period: | 3 Year |
| Key features: | Durability : Poly Cabonates Jar | Extra Convenience : 3 Different Speed Setting With An Incher Setting. | Extra Safety : Shockproof Abs Body, Overload Protection, Anti-Slip Feet. | Higher Performance : 400W Super Fast For Fine Grinding And Smooth Blending. |
| Weight: | 1.8Kg |
| Safety mark: | ISI |
| Wattage: | 400W |
| Voltage: | 220-240V |
| Cord length: | 1.2 mtr |
| Country of origin: | India |
| Product ID: | 1265009110 |
| Manufacturer details: |
Hsiidc, Industrial Estate Rai Sonipat Haryana -131029
|
| Brand owner: | Vishal Mega Mart pvt. ltd., Plot No. 184, Fifth Floor, Platinum Tower, Udyog Vihar, Phase-1,Gurugram, Haryana – 122016, India |
Login